Alman Marka Ödülü’nü kazandık!

“Şirketin gizli bir şampiyonluktan, global ve güçlü bir markaya dönüşümü örnek gösterilecek cinsten.” Bu açıklama, Alman Tasarım Konseyi ve Alman Marka Enstitüsü jürisinin 1.250’den fazla başvuru arasından bu yılki “Markalaşmada Sanayi Mükemmelliği” kategorisindeki “Alman Marka Ödülü”nü WAGO’ya verirken sarfettiği sözlerdi.

Bağlantı ve otomasyon teknolojisinde sektörün öncülerinden olan WAGO, jüriyi tutarlı bir markalaşma ve bütünleşik marka varlığı ile etkiledi ve varolan marka değerlerini müşteri için daha görünür ve elle tutulur hale getirip sistematik süreçle yeni bir marka geliştirdi.  Web sitesi, sosyal medya kanalları ve ticari fuarlardaki görünümler gibi tüm temas noktalarında uygulanan yeni bir kurumsal tasarımın yanı sıra müşteri ihtiyaçlarına daha fazla odaklanan yeni bir içerik yönelimi de mevcut. Berlin’deki ödül töreninde, Marka Yönetimi Müdürü Sarah Tegeler: “Amacımız müşterilerimize ilham verici, optimal piyasa hizmetleri sunmaktır. Ürünlerimiz ve hizmetlerimizin yanı sıra, bireysel, diyaloğa yönelik iletişim de tamamen açık bırakılmıştır. Bağlantılarımızı güçlendirmek ve müşterilerimizle birlikte misyonumuza bu şekilde devam ediyoruz.” diyerek gelişimi açıkladı.

Baş Pazarlama Müdürü ve Dijital Şefi Christian Sallach ödülün önemi ile ilgili olarak: “Vizyonumuz, akıllıca birbirine bağlı bir dünyanın omurgası olmaktır. Bunun teknik yönleri vardır, fakat aynı zamanda müşterinin giderek karmaşıklaşan taleplerinin güvenilir bir ortak olarak desteklenmesi anlamına da gelir. Marka ödülü, yeni konumumuzun bizi bu vizyona bir adım daha yaklaştırdığını gösteriyor. Ürünler giderek daha fazla karşılaştırılabilir hale geliyor – kendimizi ayırt etmek güçlü bir marka gerektiriyor ki bu da önemli bir başarı faktörü haline geliyor. Bu ödülle jürinin bu yönde attığımız adımları kabul etmesinden memnunum ” şeklinde açıklamalarda bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.