Değişimin Anahtarı: Dijitalizasyon

Dijitalizasyon son zamanlarda çok fazla kullanılan bir  tabir. Gerçekliğin sanal dünyaya aktarılmasını sağlayan dijitalleşme, hayatımızın önemli noktalarında kullanılıyor. Genellikle bu durumun varlığını kabul ettiğimizden veya kabul etmek istediğimizden habersiziz. Bununla birlikte birçok alanda kullanımı arzu ediliyor. Örneğin; Artan  bireyselleşmiş tüketici alışkanlıklarımızı yönetmek gibi.

Üretim yeteri kadar dijitalleşebilir ise ürün döngülerinin azalan uzunluğu ile fayda-maliyet oranı başarlılı bir karşılık verebilir. Üretim süreçlerinin dijitalleşmesi, daha yüksek seviyeli kontrolörlerin tüm bileşenleri-süreçleri en iyi şekilde ayarlamasını ve yeni üretim süreçlerine çabuk adapte olmasını sağlar.

Üretim süreçlerindeki tüm ürünler ayrıca bir ağa bağlı olmak durumundalardır (kontrolör ya da ek sensörler kullanılabilir). Bu süreç gerekli sensörlerin entegrasyonuyla başlar, ardından Cloud bağlantısından için üretim adalarının dikey ağ bağlantısı ve yüksek seviyeli sistemlere yatay bağlantıları yapılmalıdır. Tüm bu yapı; modüler otomasyonlu üretim sistemleri için hızlı, esnek ve IT altyapısı ile güvenli bir ağ üzerine kuruludur.

Bu noktada PFC100 ve PFC200 kontrolör ailesi, çözümümüzün ana odağı olarak ortaya çıkmaktadır. Çok sayıda işleve sahip yazılım modülleri ve iletişim protokolleri dahil olmak üzere, çeşitli donanım modüllerini de kapsayan çekirdek bir yapıya sahiptir. Diğer bir önemli özellik ise: Üretim sisteminizin yetkisiz erişime karşı korunması. Bizim için bu, IT güvenliğinin en yüksek düzeyde garanti altına alınması anlamını taşır. SSL/TLS, SSH, VPN, Güvenlik duvarı, MAC listesi gibi Linux® işletim sistemine ve içerdiği IT güvenlik bileşenlerine dayanan entegre mekanizmalar ile sürekli koruma sağlayarak, beklentileri tamamıyla karşılamaktayız.

WAGO ile dijitalizasyonu keşfedin!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.