Dünyanın 185 mm² Kesitli İlk Yüksek Akım Yay Sıkıştırmalı Klemensi

[highlight style=”cyan”] WAGO POWER CAGE CLAMP [/highlight] vidasız yüksek akım ürün programını 185 mm² kesite kadar iletkenler için genişletiyor.

Zaman Kazandıran Bakımsız Titreşime Dayanıklı

Şimdi 50 mm² ile 185 mm² arası kesite sahip iletkenler hiçbir vida olmaksızın yüksek-akım yaylı sıkıştırmalı klemensi (285-1185) ile birleştirilebilir. Yeni 285 serisi POWER CAGE CLAMP, kendisini mekanik ve sistem mühendisliği alanında veya enerji sektörü gibi özellikle yüksek akım uygulamaları için ideal hale getiren 353 A nominal akıma ve 1000 V AC/DC, 1500 V DC nominal gerilime uygun şekilde tasarlanmıştır.

Kolay Kullanım, Maksimum Güvenilirlik

285 Serisinin yanal iletken girişleri kolay itmeyi ve bükülmesi zor iletkenlerin bağlantısını mümkün kılar. Bağlantı noktası bir el aleti ile açılır ve turuncu renkli kilitleme elemanına basılarak kilitlenir. Yüksük veya kablo pabucu kullanarak kablonun hazırlanmasına gerek yoktur. Yaylı sıkıştırma teknolojisi, kurulumu yapan personel tarafından gerekli özen gösterilse de ihmal edilse de herhangi bir kesitte en uygun temas kuvvetini sağlar. Bu yüksek akım yay-sıkıştırmalı klemens, raylı taşıma ve gemi inşa sektörleri dâhil en zorlu gereklilikleri karşılar ve en ağır yükler altında bile titreşime, sıcağa ve soğuğa dayanıklıdır.

Yüksek Akım Klemensi
Köprüleme ve Etiketleme

Klemensin her iki tarafında yer alan köprü yuvası ile hem potansiyel çoğaltma ve potansiyel dağıtma uygulanabilir. Bu şekilde, herhangi bir ilave klemense ihtiyaç duymadan aydınlatma ve servis prizleri için besleme gerilimi alınabilir. Yeni 285 Serisi ürünleri, kontrol panolarında projenin gelişmiş bir görünümünü elde etmek için hem WMB etiket kartları ve etiket şeritleri ile uyumludur.

Yüksek Akım Ray Klemensleri 35, 50, 95 ve 185 mm²

Bu yeni yüksek akım yaysıkıştırmalı klemensin sunulması ile birlikte WAGO, vidasız elektriksel bağlantı teknolojisi için en geniş bağlantı imkanlarına sahip ray-montajlı klemens üreticisi olarak duruşunu sürdürüyor. POWER CAGE CLAMP yüksek-akım programı [highlight style=”cyan”] 35, 50, 95 ve 185 mm² [/highlight]’ye kadar iletken kesitleri için ray montajlı klemensleri içermektedir. Yüksek akım klemenslerine ideal bir tamamlayıcı yeni 66.5 x 14 mm vidasız durdurucudur (249-197). Bu bileşen, geniş klemensleri ağır titreşim altında veya dikey raylarda monte edilmiş olsa bile bir arada tutar.

WAGO, 185 mm²’ye kadar iletken kesitleri için ilk yüksek akım yay sıkıştırmalı klemensi ile yeni teknoloji standartlarını belirledi. Bu sonuca ulaşmak oldukça zordu. Bu büyük kesitlerde klemensin 1000 N değerine kadar ulaşan son derece yüksek yay kuvvetlerine uygun hale getirilmesi gerektiriyordu ve bu sadece yay sıkıştırma biriminin yeniden tasarlanması ile mümkündü. İlave bir görev de 22200 A’e ulaşan potansiyel kısa-devre akımlarının yanında 353 A’e kadar yüksek akımların üstesinden gelmekti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.