Ford, WAGO bağlantı ürünlerini tercih ediyor.

Dünyanın ilk otomobil üreticisi olan Ford, dünya genelindeki uygulamaları için WAGO’nun basma butonlu ve kollu klemenslerinde karar kıldı.

Ford Powertrain organizasyonu (PTO) motordan başlayarak, emisyonlara ve tahrik miline kadar, tüm güç aktarım üretiminden sorumludur. Powertrain organizasyonu, Amerika’nın Detroit-Michigan eyaletinde bulunmaktadır. Gelecekteki projelerde kullanılacak ürünlerin onay işlemleri bu merkezde yapılmaktadır.

İş arkadaşımız Mark Durell, Detroit’te Ford projesinden ve otomotiv endüstrisinden sorumlu olarak çalışmaktadır. Durell, bu yıl Hannover Ticaret Fuarı’nın sonunda düzenlenen, Otomotiv Uzmanları Toplantısı’na katıldı.

Toplantı gündeminde tek bir konu vardı: Neden WAGO’nun yeni klemensleri otomotiv endüstrisi için mükemmel bir çözümdür?

Durell Detroitten döndüğünde, doğrudan Ford’a gitti ve WAGO’nun en yeni inovasyonu olan basma butonlu ve kollu klemensleri tanıttı. Ford PTO sektörü, halihazırda yıllardır WAGO TOPJOB S serisini kullanmaktaydı.

Sıklıkla oluşan arızalar nedeniyle, devam eden operasyonlar esnasında, sistemler hızla yeniden bağlanmalıdır. Bu işlem sırasında her zaman bakım uzmanı, bağlantı ünitesini serbest bırakmak için en doğru el aletini kullanmaz. Bu, zaman ve paraya mal olur.

Ford, bu sorunun kollu klemensler kullanılarak ortadan kaldırılabileceğini gördü. Mark Durell’in bu girişimi ve başarısı, WAGO’yu eşsiz bir konuma getirdi. Tüm bu süreçlerin ardından, Ford PTO tedarikçileriyle görüştük ve onaylanan yeni klemens kollu ve basma butonlu klemens serimizi pazarlamaya başladık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.