Güverteden makine odasına kadar: WAGO

WAGO Gemi Uygulamalarında Güvenilir bir Partnerdir.

Kargo gemisi veya büyük yatlar… Tüm gemi tipleri açık denizde benzer zorlu koşullar ile karşılaşırlar. WAGO’nun otomasyon ve bağlantı teknolojileri tüm bu zorlu koşulları tanımlamış bulunmaktadır. IACS birliği tarafından belirlenen sınıflandırmalara uymaktayız.

WAGO ürünleri; güç, elektromanyetik uygunluğun (EMC) yanı sıra vibrasyon ve darbe dayanıklılığına da sahiptir. Bu ürünler aynı zamanda IECex ve diğer organların onayladığı, tehlikeli alanlardaki tüm gereksinimleri karşılamaktadır.

Güverteden makine odasına kadar…
WAGO her uygulamanın merkezindedir.

WAGO mevcut teknolojileri ile bir deniz aracındaki neredeyse her noktaya uygulanabilir; hareket kontrol otomasyonu, estek ve güverte makinaları, navigasyon ve haberleşme teçhizatı vb. Her uygulamanın kendine özgü gereksinimleri vardır. Süregelen tüm bu gereksinimleri karşılamak için; WAGO röleleri, optokuplörler, sinyal çeviriciler, güç kaynakları ve endüstriyel switchler gereklidir. TOPJOB S ray klemensleri, 0,08 ila 185 mm² arasındaki iletken boyutları ile deniz uygulamalarında elektrik bağlantı teknolojisi için geniş bir platform oluşturur.  400’den fazla modül içeren WAGO 750 I/O sistemi, BSH gibi özel sertifikalara da uyumluluğu ile baştan sona bir geminin tüm gereksinimlerini karşılamaktadır.

Alarm ve Görüntüleme Sistemleri:
WAGO ürünleri ile tüm sinyallerin izlenmesi mümkündür.

Veri toplama, durum bildirimi, görselleştirme ve alarm/bildirim sistem rutinlerine kadar tüm önemli görevleri WAGO IO sistemi ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bir mühendislik uygulamasını planlarken; WAGO IO sistemini ve yapı taşlarını kullanarak, farklı topolojilerdeki herhangi bir yapılandırmaya uygulayabilirsiniz. İster merkeziyetsiz akıllı uygulamalar, merkezi bir kontrol sistemi, ister güçlü bir PLC, ister dijital veya analog sinyal, valf kontrolü veya hoş bir ortam için ışık senaryoları olsun, kapsamlı otomasyon portföyümüz size özel çözümler üretmenizi sağlar.

e! COCKPIT mühendislik platformu, ürünlerinizin yaşam döngüsü boyunca sizi destekler. Tüm topolojileri haritalamak ve çoklu kontrol sistemlerini işlemek, alarm ve izleme sistemlerinin 10,000’e kadar ölçüm noktasıyla işlenmesiyle mükemmel şekilde uyumludur. Görselleştirme HTML5’e dayanır ve WAGO ekranlarında veya mobil cihazlarda görüntülenebilir.

Mükemmel Denge :
Tank Dengesi ve Kargo yönetim sistemi için otomasyon

Güvenilir bir tank balast sistemi bir geminin hayat sigortasıdır. Anti-heeling sistemi bu temel fonksiyon için bir dizi adımı otomatikleştirebilir. Hızlı yükleme ve boşaltma, otomatik bir kargo yönetim sistemi ile önemli ölçüde basitleştirilebilir. WAGO otomasyon donanımlı acil kapatma sistemi ile bir arıza olması durumunda işlemlerin güvenli ve kesintisiz çalışmasını sağlayabilirsiniz. İnsanları ve çevreyi korumaya yönelik bu çözüm, Alman ve İtalyan yapımı yolcu gemileri için standart donanım haline gelmiştir. Küresel nakliye, yerli türlerin korunmasında da giderek daha önemli bir konu haline getirmiştir. Mikroorganizmalar, bir balast suyundaki biyosferden diğer balast suyuna taşınır ve doğanın hassas dengesini bozabilir. Balast suyunun arıtılması için IMO Sözleşmesi, sadece filtre sistemleri kullanılarak sürdürülebilen sınırlar tanımlamıştır. WAGO bileşenleriyle modüler, verimli ve etkili bir kurulumla, bununla ilişkili ek maliyetleri en aza indirmenize yardımcı olacaktır.

GÜVERTE KONTROLÜ VE KARGO TAŞIMACILIĞI

Tüm bölümler kapalı ve kargo güvenli

Dünyanın en doğru cümlelerinden biri şudur: “Zaman, paradır”. Bu düşünce doğrultusunda hizmetlerinizi mümkün olduğunca sık ve neredeyse “saat başı” sunabileceğiniz zaman, rekabet gücünüz vardır. Vinçler ve güvertedeki diğer makineler için üst düzey otomasyon, denizde manevra yaparken mümkün olan en iyi korumayı sağlar. Aynı şey, açık deniz rüzgar çiftliklerinde veya petrol sondaj platformlarında vinç ve iskele sistemleri ile yükleme ve boşaltma için de geçerlidir. Burada önemli olan, oransal valflerin doğrudan kontrolü, pahalı valf sürücüleri ve özel çözümlerin geçmişte kalmasıdır. Parametrelendirme, bir zincir şeklinde otomasyona geçer.

TAM GAZ İLERİ!

Egzoz gazı temizliği veya hibrid tahrik sistemi ile bir dizel motorunuz olsun:
İtiş otomasyon sistemi WAGO’dan geliyor.

Yavaş buharlama, ikili yakıt, egzoz gazı azaltma, hibrid tahrik veya LNG’nin yakıt olarak kullanımı gibi güncel şart ve ifadeler, güç aktarımının karmaşıklığını arttıran gereklilikler gibi görünmektedir. Bu açıdan, akıllı otomasyon çözümlerine karşı oluşan talep, anlamlı hale gelmektedir. Kendinden güvenli WAGO 750 I/O sistem serisinin sunduğu portföy, LNG disklerini otomatikleştirmenizi veya egzoz gazı azaltımı için yıkayıcı ve filtre sistemlerini iyileştirmenizi sağlar. 750 XTR serisi cihazlar; aşırı sıcak veya soğuk çevre ısı koşulları altında, EMC durumlarında ve şiddetli vibrasyon altında performans verecek şekilde üretilmiştir. Güç kaynağı modüllerimiz daha sıkı kullanılabilirlik ve güvenilirlik gereksinimleri için tasarlanmıştır. Bir arıza durumunda, tek ve çok fazlı güç kaynakları ve tampon modülleri, otomasyon sisteminin kullanılabilirliğini sağlar. Sekonder devrelerin korunması, uzaktan kumandalı elektronik sigortalar ile rahatlıkla sağlanır. Dizel elektrikli sürücüler için enerji ölçüm klemensleri, zengin bir sinyal dönüştürücü ve sinyal yükseltici ürün gamı programı tamamlar.

KABİN ALANLARI

Güvenli, işlevsel, yüzen bir otel

Cruise gemileri gittikçe daha popüler hale geliyor. Bu durum, konfor ve güvenlik taleplerinde haklı bir artışa neden oluyor. Elektrik dağıtımı için kullanılan WINSTA® takılabilir bağlantı sistemi, gemideki bağlantıların güvenliği ve güvenilirliğini sağlayan önemli bir araçtır. Konnektörler, kontrollü koşullar altında atölyede önceden monte edilmiştir. Bu bir kazan-kazan durumudur. Burada; kablolama kalitesinin artırılması ve pahalı, yerleşik kurulum süreleri en aza indirilmesi temel amaçtır. Bu tip yapılardaki kabin alanları ve yemek alanlarında kullanılan bağlantı çözümleri ile aydınlatma üreticileri, WINSTA® hattı üzerindeki PCB konnektör ve soketlerine giderek daha fazla güveniyor.  WINSTA® hattının ideal tamamlayıcısı, hızlı tak ve çalıştır kontrol kabini kurulumları için X-COM® eklenti sistemidir. Bu iki ürün birbirini mükemmel şekilde tamamlar.

WAGO I/O sisteminin faydaları kabin alanlarında da belirgindir. Kapsamlı kütüphaneleri kullanarak, anahtarlama ve kontrol fonksiyonlarını kolayca programlayın. Çoklu kontrol sistemlerini kolayca programlamak ve çalıştırmak için e!COCKPIT kullanın. Bu şekilde, tekrarlanan hatalar önlenir ve yeni nesne yönelimi ile kodun yeniden kullanılabilirliği artırılır.

LABORATUVAR TESTLERİMİZ

Zorlu denizlerde, sert rekabet koşullarını yeniden tanımlıyoruz

Kalite, deneyimden ve ödünsüz dikkatle beraber gelir. Dünya pazar lideri ve vidasız bağlantı teknolojisinin mucidi olarak, 0.08–185 mm2 gibi bir iletken kesit aralığını kapsayan, yay baskı teknolojimiz ile en geniş raylı klemens yelpazesini sunuyoruz. Ayrıca, yıllarca süren deneyimlerimiz, bakım gerektirmeyen bağlantı ünitelerimizin 35 yıl sonra bile güvenli kaldığını kanıtlamıştır.

Onaylı süreçler ve ürünler sayesinde kanıtlanmış kalite.

Ürünlerimizin en yüksek kalite standartlarını karşıladığını sadece sözde ifade etmiyoruz, ayrıca bunu uluslararası kabul görmüş sertifikalar biçiminde, belgelenmiş şekilde edersiniz. DIN ISO 9001: 2000 ve ISO 14001 tarafından belirtilen gerekliliklerin ötesinde, WAGO ayrıca tüm gerekli denizcilik onayları ile (DNVGL, ABS, LRS, BV, KRS, classNK. gibi)  belirtilen şartları yerine getirmektedir.

WAGO ÜRÜN ZİNCİRİ

Geliştirme sürecinizi hızlandırın

Zaman mühendisliği, günümüz global dünyasında başarı için önemli bir faktördür. Yeni pazarlara girmek ve rakiplerin önüne geçmek için müşterilerinizin ihtiyaçlarına ve taleplerine uyum sağlayabilmeniz gerekir. WAGO, bu çabalarda uçtan uca bir ürün zinciri ile sizi destekliyor. smartDESIGNER, kontrol panosu mühendisliğinin tüm aşamalarında (CAE sistemler, smartPRINTER ve elbette WAGO’nun eShop’u gibi) çift yönlü arayüzlerle birlikte size eşlik eder. Sonuç olarak, ana verilerin ve parça listelerinin yönetimi tek bir noktada yapılabilir. e!COCKPIT sizi keşfetmeye davet ediyor. e!COCKPIT size; grafik ağ tasarımından, WAGO I/O sisteminin parametrelendirme ve diyagnostiğine, CODESYS 3.5’deki standart uyumlu programlamadan, HTML5’teki modern görselleştirmeye kadar imkanlar sunar.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.