Hakkımızda

WAGO, 1951′ deki kuruluşundan beri elektrik mühendisliği ve elektronik endüstrisinde yenilikçi bağlantı sistemlerine öncülük etmekte, Almanya, (Minden ve Sondershausen) İsviçre, Japonya, Fransa, Polonya, Çin, ABD ve Hindistan olarak dünyanın 8 farklı ülkesinde 9 üretim tesisi ile sanayinin her alanına ürün ve çözümleriyle yön vermektedir. WAGO‘ nun 32 farklı ülkede bulunan kendi şirketlerinden biri olan WAGO Türkiye’de 2007’den bu yana 33 kişiye ulaşan çalışan grubuyla sizlere hizmet sunmaya devam etmektedir.
                              

Misyonumuz

 Hatalı montaj ve kötü bakım demek vidalı tip bağlantılar için yıkıcı sonuçlar demektir. Gevşek kontaklar, kısa devreler ve elektrik çarpmaları, 50 yılı aşkın süredir kalitesi garantili ve maliyeti düşüren bileşenleri ile WAGO‘nun karşı olduğu kabul edilemez risklerdir.

Vizyonumuz

Dünyanın her tarafında kim tarafından kullanılırsa kullanılsın tamamen güvenli ve güvenilir aygıtlar ve sistemler yapmaktır. Bu nedenle her zaman elektrik bağlantı teknolojisi ve otomasyon için yeni ürünlerin geliştirilmesine yatırım yapıyoruz. Aynı zamanda müşterilerimizin her birinin, tümünün veya potansiyel müşterilerimizin dünyanın her tarafında WAGO yeniliklerinden yararlanabilmeleri için uluslararası piyasada faaliyet gösteren bağımsız bir aile şirketi olarak global ağımızı genişletmeye devam ediyoruz.

50 yılı aşkın Yenilikçi Bağlantılar gelecekteki geliştirmelerimizin kaynağı olacaktır.WAGO gelecek teknolojileri için öncülük etmektedir. Tekrar ve tekrar dünya pazarında endüstri standartları olmaya devam eden yeni ürünleri geliştirdik. Bu, yeni bir çığır açan CAGE CLAMP bağlantı teknolojisi için geçerlidir. 2-8 iletkenli buatlar için WAGO basma/itme konnektörler milyarlarca kez denendi ve test edildi dünyadaki ilk fieldbus’dan bağımsız, modüler I/O sistemi.

1968

PUSH WIRE  konnektör (buat klemensi) teknolojisi aydınlatma kablo tesisatlarında devrim yarattı ve 1990 itibariyle komple otomatik aydınlatma kablo tesisatı elde edilmesini sağladı.

1974

Bina otomasyonunda PUSH WIRE bağlantı teknolojisi sınıfının eşanlamlısı haline geldi. Çok sayıda ülkede buatlar için basma/itme konnektörü anlatmada tesisat elemanı olarak sadece WAGO terimini kullanmaktadır.

1977

0,08 ile 35 mm2 arasındaki iletkenler için CAGE CLAMP bağlantı sistemi bugün dünyada kullanılan yaylı sıkıştırma sisteminin orijinalidir.

1995

İlk fieldbus’dan bağımsız, modüler I/O sistem piyasaya WAGO tarafından sürülmüştür

1998

POWER CAGE CLAMP® – 95 mm2 ye kadar olan iletkenler için ilk yaylı bağlantı sistemidir.

2001

WINSTA Tesisat konnektörleri ile bina tesisatlarında kullanılan kontrol üniteleri, komple kapalı ve önceden testleri yapılmış sahada açılmasına gerek kalmadan montaja hazır üniteler haline getirilebilir.

2003

CAGE CLAMP S sıkıştırma sistemi ünlü CAGE CLAMP teknolojimizin mükemmel hale getirilmiş şeklidir: Yüksüklü, bükümlü kablolar ile tek damarlı iletkenlerin doğrudan bağlanması için hiçbir alet gerektirmez.

2004

222 serisi çok amaçlı olarak dizayn edilmiş olup buat klemensinin kullanılamadığı esnek iletkenlerde her türlü havai bağlantıda ve yüksek vibrasyonun olduğu tüm uygulamalarda sıra klemensinin yerini alarak önemli bir boşluğu doldurmuştur.

2005

Eşsiz esneklik hızı ve güvenilirlik, WAGO SPEEDWAY otomasyon sistemini IP67 I/O modülleri için sürücü ve kontrol uygulamalarında en zorlu şartları karşılayan bir teknoloji platformu yapmak üzere bir arada.

2006

JUMPFLEX serisi ile 6 mm genişlikte rakipsiz teknolojik özelliklere sahip yepyeni bir sinyal çevirici ve sinyal izolatörü sınıfı pazara sunulmuştur. 2.5 kV izolasyon sınıfına ve %0.01 hassasiyete sahip bu ürünler tak çalıştır yapısı ile mühendisler için önemli bir çözüm merkezi olmuştur.

TOPJOB S Ray Klemens 0,25 mm2 den 25 mm2 ye kadar Cage Clamp S yayı ile dizayn edilmiş ve tamamen yüksüksüz montaja uygun WAGO‘ nun en yeni ray klemens ailesidir.

2008

TO PASS Telekontrol sistemi ile kablosuz GSM sistemi üzerinden mobil cihazlar için uzaktan kontrol ve izleme imkanı sağlar.

2010

WAGO COMPACT buat klemensi ile kolay bağlantı çözümleri sunulmaktadır.

2011

PERSPECTO kontrol panelleri CoDeSys V2.3 fonksiyonelliği ile kontrol, izleme ve görselleştirme imkanı sağlar.