IO-Link ile Sensörünüze Kazandırabileceğiniz 7 Özellik

1-Veri İzleme

Algılama durumu sürekli izlenerek IO-Link üzerinden bu bilgiler sürekli olarak alınır. Bu bilgi algılama durumunu ve bunun kararlığını içerir. Buna göre sensör çalışma sınırlarına yakın koşullarda çalışıyorsa bunun bilgisi alınabilir. Örneğin endüstriyel ortamlarda sensörünüz kirlenmeye başlayabilir. IO-link ile henüz kirlenmenin başlangıç aşamasında bu durum tespit edilebilir.

[box style=”info”] IO-Link Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Bilgi [/box]

2-Teşhis

IO-Link aracılığı ile sensörünüzün çalışma durumunu kontrol edebilirsiniz. Kablo kırılması, gerilim azalması, alıcı parazitleri, [highlight style=”cyan”] sensörün [/highlight] yanlış yerleştirilmesi vb. durumlar hemen teşhis edilebilir.  Böylece hızlı bakım, onarım veya değiştirme gerçekleştirilir.

3-Hassaslık ve Öğretme

Sensörünüzün hassaslığını eşik değerlere göre uzaktan ayarlayabilirsiniz. Alternatif olarak öğretme fonksiyonu uygulamaya özgü olarak eşik değerlere göre kullanılabilir.

wago IO-Link
WAGO IO-Link Master 3 telli bağlantı teknolojisi ile 4 sensore kadar bağlantı imkanı sağlar.

4- Anahtarlama Zaman Ayarı

Çıkış anahtarlama zamanı IO-Link aracılığı ile ayarlanabilir. Uygulamanın ihtiyacına bağlı olarak çıkış anahtarlaması geciktirilebilir veya süresi uzatılabilir.

5- Sıcaklık Ölçümü

Sıcaklık sensörlerin performansını doğrudan etkiler. IO-Link ile sensörlerin sıcaklığı sürekli olarak ölçülür. Ek olarak istenmesi durumunda en yüksek sıcaklık değeri kaydedilerek teşhis ve önleyici bakım için kullanılabilir.

6- Algılama Sayısı Sayacı

IO- Link isterseniz sizin için bir sayaç görevi görecektir. Sensörünüzün kaç tane algılama yaptığı IO-Link üzerinden görerek sensörü istediğiniz sayıda değiştirme imkanınız olacaktır. Bu da önleyici bakıma katkı sağlar.

7- Mod Seçimi

Uygulamanın ihtiyacına göre 3 farklı mod seçilebilir. “Normal”, “Hızlı” ve “Mükemmel.” Normal mod hız ve duyarlılık arasında iyi bir balans yakalar. “Fast” modunda hız daha ön plana çıkar. “Fine” modunda ise hassasiyet ön plandadır.

[box style=”media”] Aşağıdaki videodan IO-Link hakkında bilgi alabilirsiniz.  [/box]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.