JUMPFLEX® Sinyal Dönüştürücülerin Avantajları

Geniş sinyal yelpazesi ile JUMPFLEX®  857 ve 2857 serisi transdüserler,  sinyallerinizi PLC gibi kontrol cihazlarının algılayabileceği düşük elektriksel sinyallere çevirir.

Çeşitli konfigürasyon yöntemleri ile kolayca giriş – çıkış parametrelerinizi değiştirmenize ve kontrol etmenize olanak verir.

İlginizi Çekebilir:  Codesys ve Endüstri 4.0
  • İzolasyon kuvvetlendirici
  • Frekans çevirici
  • Akım dönüştürücü
  • Gerilim dönüştürücü
  • Güç transdüseri
  • Eşik değer şalteri
  • Sıcaklık sinyal dönüştürücü
  • POT çevirici
Frekans çevirici, 857-500
Frekans çevirici, 857-500
PROBLEMLER ve ÇÖZÜMLERİ

Problem:
Sensörlerin kısa devre olması sonucu çeviricilerin girişinden yüksek akım çekilir ki bu da   girişlerin zarar görmesine yol açabilir.
Çözüm:
Çevirici girişinde aşırı akıma karşı koruma amaçlı resetlenebilir sigorta mevcuttur.

857-409  ve 857-402 için

Problem
Genellikle switchler ile fabrika ayarları dışında seçimler yapıldığında aynı hassasiyet alınamaz ve değerlerde sapmalar ve hatalı ölçümler ortaya çıkar.
Çözüm
Her bir DIP switchte lazer ayarlı dirençler kullanılarak her türlü switch pozisyonunda aynı %0,1 hassasiyet sağlanır. Böylece WAGO çeviricilerde ek ayarlar yada PLC‘ de ek ofset değerleri gerekmeyip tak çalıştır ile işinizi kolayca çözersiniz.

İlginizi Çekebilir:  Enerji Otomasyonu

Problem
Ayarlı değerlerin dışında bir çevrimle karşılaşmanız söz konusu değildir. Anlık yüksek akım veya gerilim geldiğinde çıkış akımı 20mA‘ in üzerine çıkıp 30mA olursa yanlış ölçüm, PLC arızası gibi sebepler doğurabilir .
Çözüm
WAGO çeviricilerde Clipping fonksiyonunu kullanır; böylece anlık gelebilecek her türlü yüksek değer kırpılır ve çıkıştan maksimum değer olarak sadece ayarladığınız limit değeri elde edersiniz.

sıcaklık-okuyucu

Problem
2,5kV izolasyonu sağlamak için genelde kalın gövdede trafolu devreler kullanılır ki bu durumda da adetli kullanılan çeviricilerde yer problemi ortaya çıkmakta ya da ince 6mm modüller kullanıldığında izolasyon seviyesi 500VAC veya 1500VAC olmaktadır.
Çözüm
WAGO 857 serisi 6mm gövdede 2,5kVAC izolasyon sağlar. (2857 serisi 4 KV test gerilimi ile 3 yollu izolasyona sahip!) Bunun için özel bir yöntemle izolasyon trafosunun özelliklerini sağlayacak bir sistem geliştirmiştir.

WAGO

857 serisi, 6 mm gövdede DIN EN 61010-1’e göre 2.5 kV test geriliminde güvenli izolasyon sağlar. Standart 10lu köprü ile son derece düşük maliyetler ve ek işçilik gerekmeden köprüleme yapılabilir. -25ºC ile +70ºC sıcaklık aralığında ortama dayanaklılığı ve montaj, bakım kolaylığı ile öne çıkan seri, uygulama kolaylığı ile sorunsuz çözüm sunar.

2857 serisi, geniş sinyal aralığı ile DIN EN 61010-1’e göre 4kV test geriliminde güvenli izolasyon sağlar. Kullanım ve montaj açısından 857 serisi gibi kolay çözümler sunan 2857 serisi -40ºC ile +70ºC ortam sıcaklık aralığında kusursuz performans gösterir.

2857 sadece güvenli ve hatasız çalışmanın kapılarını açmakla kalmayıp aynı zamanda kullanıcı dostu ekranı, bilgisayar ve telefon üzerinden kontrol ve ayarlama imkanları, trend analizi yapmaya imkan veren teknolojik alt yapı sunar.

Telefon ya da tabletinize indirebileceğiniz JUMPFLEX®    -ToGO akıllı cihaz uygulaması ve WAGO 750-921 Bluetooth® adaptörü ile,ve 2857 serisi için bu seçeneklere ek olarak dokunmatik ekran aracılığı  konfigüre edilebilir. 2857 serisinin yeni bir özelliği olan dokunmatik ekran ile konfigürasyon, bir modüldeki konfigürasyonun kopyalanarak diğer modüle aktarılmasına olanak sağlar, böylece vakit kaybı önlenerek hızlı devreye alım sağlanır. Güvenliğiniz açısından bu parametreleriniz, şifre ile korunabilir ve yetkili olmayan kimselerin ayar değişikliği yapmasına izin verilmez.

 

Elif Sirgeli
Interface Ürün Müdürü WAGO Türkiye

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.