Küçük LED Modülleri İçin SMD PCB Klemens

2059 Serisi kompakt [highlight style=”cyan”] SMD PCB klemensleri [/highlight] özellikle spot ışıkları, downlight ve sokak ışıklarındaki küçük LED modüllerinde kullanılmaya uygun kılan kompakt ölçüleri, küçük bacak aralığı ve yüksek anma gerilimi sayesinde uygulamalarda bir adım öne çıkar. Bu en küçük WAGO klemensi, sadece ve sadece 2.7 mm toplam kalınlığı ile son derece düz olup 0.14 to 0.34 mm² aralığındaki tek damarlı kablo kesitlerine uygundur, bacak aralığı ise 3.0 mm.dir. PCB klemensi 3 A’e kadar anma akımına ve 160 V’a kadar anma gerilimine uygun şekilde tasarlanmıştır.

WAGO 2059 PCB
2059 serisi sadece 2.7 mm toplam kalınlığı ile son derece düz olup 0.14 to 0.34 mm² aralığındaki tek damarlı kablo kesitlerine uygundur, bacak aralığı ise 3.0 mm’dir.

WAGO Klemenslerin Tasarım Faydaları

Klemensin küçük boyutlu olması demek, kullanılan bağlantı teknolojisi için daha az yer ihtiyacı demektir. Düşük profili, ışık rengi ile birlikte, kart üzerindeki [highlight style=”cyan”] LED  [/highlight]gölgesini azaltır.

  • Klemensler 1, 2, veya 3 kutuplu versiyonlarda bulunabilir ve yan yana herhangi bir kutup kaybı olmaksızın yerleştirilebilir. Bu daha yüksek kutup sayılarında ürüne ihtiyaç olduğunda stokta fazladan [highlight style=”cyan”] klemens  [/highlight]versiyonlarını bulundurmak gerekmeyeceği anlamına gelir. Böylece esneklik artarken maliyetler düşer.
  • Kullanımı özellikle çok kolaydır. Tek damarlı iletkenler basitçe elle itilerek takılır ve bir el aleti ile hızlıca çıkarılır.
  • [highlight style=”cyan”] PUSH WIRE  [/highlight]bağlantı, yüksek kaliteli ve bakımsız bir bağlantı sağlar.

2060 Serisi SMD PCB klemensleri yüzey-montajlı PCB uygulamaları için idealdir. Sadece 4.5 mm yükseklik ve 0.2’den 0.75 mm² kadar iletken kesiti, bu klemenslerin en küçük alanda büyük faydalar sunmasını sağlar. 2061 Serisi [highlight style=”cyan”] SMD PCB klemensler  [/highlight] ise 0.5 – 1.5 mm² iletken kesit aralığına sahiptir ve hem endüstriyel uygulamalar ve hem de LED modüllerinin doğrudan beslenmesi için mükemmel bir çözümdür.

Push Button
2060 ve 2061 Serisi PCB klemensler, ince ve çok telli iletkenlerin son derece kolay bir şekilde takılmasını ve bağlanan herhangi bir tip kablonun çıkartılmasını sağlayan entegre push-button teknolojisini içerirler.

Bütün SMD PCB klemensleri, tam entegre biçimde SMT montaj ve işlemeye imkan vererek, otomatik makinelerde kullanıma uygun şekilde şerit-makara (tape-and-reel) paketleme ile satılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.