Küçük LED Modülleri İçin SMD PCB Klemens

2059 Serisi kompakt SMD PCB klemensleri  özellikle spot ışıkları, downlight ve sokak ışıklarındaki küçük LED modüllerinde kullanılmaya uygun kılan kompakt ölçüleri, küçük bacak aralığı ve yüksek anma gerilimi sayesinde uygulamalarda bir adım öne çıkar. Bu en küçük WAGO klemensi, sadece ve sadece 2.7 mm toplam kalınlığı ile son derece düz olup 0.14 to 0.34 mm² aralığındaki tek damarlı kablo kesitlerine uygundur, bacak aralığı ise 3.0 mm.dir. PCB klemensi 3 A’e kadar anma akımına ve 160 V’a kadar anma gerilimine uygun şekilde tasarlanmıştır.

WAGO 2059 PCB

2059 serisi sadece 2.7 mm toplam kalınlığı ile son derece düz olup 0.14 to 0.34 mm² aralığındaki tek damarlı kablo kesitlerine uygundur, bacak aralığı ise 3.0 mm’dir.

WAGO Klemenslerin Tasarım Faydaları

Klemensin küçük boyutlu olması demek, kullanılan bağlantı teknolojisi için daha az yer ihtiyacı demektir. Düşük profili, ışık rengi ile birlikte, kart üzerindeki LED  gölgesini azaltır.

  • Klemensler 1, 2, veya 3 kutuplu versiyonlarda bulunabilir ve yan yana herhangi bir kutup kaybı olmaksızın yerleştirilebilir. Bu daha yüksek kutup sayılarında ürüne ihtiyaç olduğunda stokta fazladan klemens  versiyonlarını bulundurmak gerekmeyeceği anlamına gelir. Böylece esneklik artarken maliyetler düşer.
  • Kullanımı özellikle çok kolaydır. Tek damarlı iletkenler basitçe elle itilerek takılır ve bir el aleti ile hızlıca çıkarılır.
  • PUSH WIRE  bağlantı, yüksek kaliteli ve bakımsız bir bağlantı sağlar.

2060 Serisi SMD PCB klemensleri yüzey-montajlı PCB uygulamaları için idealdir. Sadece 4.5 mm yükseklik ve 0.2’den 0.75 mm² kadar iletken kesiti, bu klemenslerin en küçük alanda büyük faydalar sunmasını sağlar. 2061 Serisi SMD PCB klemensler   ise 0.5 – 1.5 mm² iletken kesit aralığına sahiptir ve hem endüstriyel uygulamalar ve hem de LED modüllerinin doğrudan beslenmesi için mükemmel bir çözümdür.

Push Button

2060 ve 2061 Serisi PCB klemensler, ince ve çok telli iletkenlerin son derece kolay bir şekilde takılmasını ve bağlanan herhangi bir tip kablonun çıkartılmasını sağlayan entegre push-button teknolojisini içerirler.

Bütün SMD PCB klemensleri, tam entegre biçimde SMT montaj ve işlemeye imkan vererek, otomatik makinelerde kullanıma uygun şekilde şerit-makara (tape-and-reel) paketleme ile satılmaktadır.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir