Metal Talaş/Çapak Algılamayan Endüktif Sensörler

Freze, taşlama, delme tipi işlemlerin yapıldığı makinalarda metal çapak oluşumu kaçınılmazdır. Endüktif sensörlerin çalışma prensipleri gereği, bu tip çapaklar ve talaşlar algılama konusunda belirsizlikler ve zorluklar meydana getirmektedir. Bu belirsizlikler, kontrol sistemelerine yanlış veya bozuk sinyaller aktarılamasına sebebiyet verebilirler.

Sensör üreticisi Contrinex, bu tip uygulamalar için sensör üzerinde biriken metal çapaklarını algılamayacak şekilde M12, M18 ve M30 gövde çaplarını içeren bir seri geliştirmiştir.

Sensör algılama yüzeyi, demir,alüminyum, paslanmaz çelik, pirinç, bakır veya titanyum çapaklarıyla kaplansa bile, doğru bir şekilde yalnızca hedefteki metal cisim algılanacaktır.
 

DEMİR, ALÜMİNYUM, PASLANMAZ ÇELİK, PİRİNÇ, BAKIR ve TİTANYUM ÇAPAKLARINA KARŞI BAĞIŞIKLILIK

 

Bu seri ayrıca ekstra koşullar için geliştirilmiş olup,tek parça paslanmaz çelik gövde halinde,IP68 ve IP69K koruma sınıfında, çalışma sıcaklık aralığı -25…+85°C olarak üretilmektedir. Bu özellikler,endüktif sensörün makina ortamının zorlu koşullarına adaptasyonunda ayrıcalık sağlamaktadır. PNP çıkışlı versiyonlarında, Endüstri 4.0 kapsamında ihtiyaç duyulan,sensörlerle haberleşme ve parametrelendirme  imkanı sunan I/O LINK özelliği standarttır.

Uzun kullanım ömürleri ve makina ortamındaki çalışma kararlılıkları ile maliyet,bakım ve zamandan tasarruf avantajları sağlar. Metal talaşlı imalat yapılan makina veya çalışma ortamlarında,standart sensörlerde olduğu gibi sensörün kararlı çalışması için üzerine biriken metal çapakları temizleme gereği yoktur.

Metal Talaş / Çapak Algılamayan Sensörlere Özet Bakış
  • M12, M18 ve M30 gövde çapları
  • Demir, alüminyum, paslanmaz çelik, pirinç, bakır ve titanyum çapaklara karşı bağışıklık
  • Yukarıda belirtilen metal çapaklarının arkasındaki asıl hedefi algılama
  • Sağlam,tek parça paslanmaz çelik gövde, IP68 ve/veya IP69K koruma sınıfı
  • -25…+85°C çalışma sıcaklığı aralığı
  • 3, 5 ve 12 mm algılama mesafeleri
  • IO-Link Özelliği

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.