Modüler Makinelerinizi Geleceğe Hazırlayın! WAGO’dan Yeni IP67 I/O Sistemi

Modern ve merkezi olmayan üretim tesisleri; pano dışından maksimum performansı sağlarken, aynı zamanda en yüksek kalitede bağlantı ve haberleşmeyi de barındıran otomasyon çözümleri gerektirmektedir. WAGO; bu ihtiyaçları baz alarak, hem bugünün hem de yarının gereksinimlerini bünyesinde barındıran yeni IP67 koruma sınıflı I/O sistemini üretti. Bu yeni I/O sistemi; hızlı bağlantılar için ETHERNET tabanlı protokolleri (örn. PROFINET), UPC UA ve dahili Webserver desteği ve gelecekte istenmesi durumda, MQTT protokolü üzerinden ile bulut sistemlerine bağlantı gibi özelliklere sahiptir. Ayrıca; sistem uçtan uca, esnek, güçlü ve güvenli haberleşme için anahtar teknoloji olan TSN için de hazırdır.

I/O sistemi; tüm büyük ETHERNET protokollerini ve IIoT (Endüstriyel Nesnelerin İnterneti) standartlarını destekler. Yeni IP67 I/O sistemi; üst düzey esnekliği ile farklı uygulamalarınızda ve makinelerinizde konfigürasyonunuzun kalbi olacaktır. Ürün tiplerinden bağımsız olarak, hepsinin zorlu ortamlar için tamamen kapsüllenmiş metal kasaları ve ayrıca mobil uygulamalar için düşük kütleli hafif, kalıplanmamış plastik kasaları vardır. Sistem; daha fazla alan ve ek koruma seçenekleri sağlayan, ince gövde çeşitleri ve yandan montaj seçenekleri içerir.

IO-Link haberleşme desteği ile ürün; hem veri toplama hem de veri dağıtma için esnek bir bir “IO Dağıtıcısı” olarak gücünü önümüze seriyor. Öne çıkan IO-Link haberleşme standardı; sensör seviyesinden, kontrol seviyesine kadar essiz bir veri akışı sağlamaktadır. Bu, hem konfigürasyonu hem de kablolamayı kolaylaştırır. Ayrıca IO-Link’in özellikleri; hata tespiti, parametrelendirme ve cihaz tanımlama gibi uygulamaların da yapılabilme olasılığını ortaya çıkarmaktadır.

Sensör ve aktüatörler, sisteme M8 ve M12 kablolar ile bağlanmaktadır. I/O sistemi alanına bağlantı; standart 7/8 inç veye M23 konnektörlerden daha küçük ve daha ucuz olan, L kodlu yüksek akım M12 konnektörlerle yapılır. Bu tasarım; 16A’e kadar güç sağlayarak, daha küçük alana daha fazla güç bağlantısı yapılmasına izin verir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.