Modüler Üretime Giden Yol: WAGO, MTP (Module Type Package)’yi Sunar.

WAGO; modüler sistemler için artan talepleri, ürün ailesine eklediği MTP (Module Type Package) ile karşılamaya başlıyor. Aynı Office ekosistemlerindeki yazıcı sürücüleri gibi MTP de tüm sistem modüllerine erişimi sağlayan, standardize edilmiş bir arayüz olarak çalışır. Bu özelliği ile MTP, çok yönlü üretim sistemlerinin otomasyonu için temeli oluşturmaktadır.

MTP; NAMUR, ZVEI ve VDMA tarafından ortaklaşa kabul edilen 2658 direktiflerine dayanmaktadır. WAGO kontrolörleri (PFC 200/ PFC200 XTR serisi) ve dokunmatik panelleri (Touch 600 serisi) ile kullanılabilir.

Modüllerin yönetimi ve mühendisliği için; e!COCKPIT mühendislik yazılımı, çok sayıda kütüphane ve hazır bloklarıyla sistemin kullanımını kolaylaştırır. Ayrıca yazılım; modüllerin yeniden kullanımı ve kontrol görüntüsünü de içeren, açıklamalı bir görselleştirmeye de sahiptir. Sadece tek bir tık ile MTP otomatik olarak oluşturulur. Ardından çok çeşitli proses verilerinin görselleştirilmesi ve kontrolü yapılabilir. POL (Process Orchestration Layer)

İmalat ve proses mühendisliğinde; modüler otomasyon, hızla baskın hale gelmiştir. Birkaç bağımsız modülden oluşan sistemlerdeki operasyon, tek tek parçalardan tasarlanan geleneksel sistemlerde olduğundan çok daha esnek ve hızlı çalışır hale gelmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.