Otomasyon Projelerinizde PFC 100 Kullanmanız İçin 5 Neden

PFC ailesinin yeni üyesi PFC 100 yüksek veri ve program hafızasının yanında çok hızlı bir CPU’ya sahiptir. Codesys 3 tabanlı, Linux işletim sistemli, 32 GB SD kart yuvalı ve çoklu arabirim destekli mükemmel bir Ethernet platform sunan PFC 100’ü projelerinizde neden kullanmalısız, sizler için derledik.

1-Modern, Ekonomik, Verimli Uygulama Olanağı

PFC 100 WAGO tarafından geliştitirilen yazılım ortamı e-Cockpit ile sorunsuz bir şekilde çalışır. Böylece donanım ve yazılım ayarları, simülasyon, görselleştirme kolay bir şekilde yapılır. Codesys-3 destekli PFC 100 kullanıcı dostu arayüz sayesinde yazılım geliştirme ve cihazlarla haberleştirme süresi minimuma iner. Yine sayısız kütüphane ve önceden hazırlanmış fonksiyonlar sayesinde önemli zaman tasarrufu sağlanır. PFC 100 yine  ModbusTCP ve Client/Server TCP-UDP protokellerini destekler.

2-Gelişmiş Donanım

PLCler için donanım kusursuz performans için olmazsa olmazdır. PFC 100 2 ethernet arayüzü, RS232-RS485, ve DIP Switch olanığına sahiptir. Ayrıca ethernet portları  hat topolojisi yaratmak için ethernet switch olarak kullanılabilir. Her bir port ayrı şekilde konfigüre edilebilirken, ihtiyaç duyulması halinde 2 ayrı network olarak PFC 100 içinde kullanılabilir. Eklenen mikro sd kart yuvası ile yüksek hafızaya sahip dosyaların kullanılması çok daha kolay hale gelir.

İlginizi Çekebilir: PFC 200 Pozisyon Kontrolü

3-Kompakt Az Yer Kaplayan Tasarım

PFC 100 yüksek özelliklerine rağmen, panolarınızda minimum yeri kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. WAGO otomasyon sistemlerinin en önemli özelliklerinden biri olan az yer kaplayan kompak tasarım PFC 100 içinde geçerlidir. Öte yandan PFC 100 birçok fonksiyonu kendi bünyesinde barındırır. Örneğin PFC 100  HTML 5 görselleştirme için kendi webserverına sahiptir, böylece ek maliyet azalır.

pfc-100
PFC 100 kopmakt boyutlarına rağmen üst düzey bir performans sergiler.

4-Uzun Süreli Yatırımlar İçin İdeal

PFC 100 kullanıcı dostu arayüzü sayesinde uzun süreli kullanımlarda kişiden bağımsız olarak kolaylıkla kullanılabilir. Kolay kablolama ve IO bileşenleri arasındaki kolay değişebilirlik sayesinde hataya yer vermeden, kısa bir sürede kurulum yapılabilir. PFC serisindeki çeşitli kontrolörler ve arayüzler sayesinde zamanla ortaya çıkabilecek ihtiyaçlar kolaylıkla karşılanır. Desteklenen 400den fazla IO sayesinde yüksek seviyede esneklik ve fonksiyonellik sağlanır.

5- SSL Şifreleme Sayesinde Yüksek IT Güvenliği

Datalarınızın hackerlardan korunması veya istenmeyen kişilerin erişimine kapatılması sistem güvenliği açısından büyük önem taşır. Günümüzde endüstriyel tesisler gün geçtikçe daha çok siber saldırıların hedefi haline gelmektedir. PFC serisi SSL/TLS, SSH, VPN, ve firewall koruma teknolojilerini barındırır.

 

 

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.