PFC200 Kontrolörler ile Sparkplug Protokolü

PFC200 tarafından desteklenen MQTT tabanlı Sparkplug protokolü

Dijitalleşme, şirketlere geleceklerini dinamik ve başarılı bir şekilde şekillendirme fırsatı sunuyor. Bununla birlikte, dijital dönüşüm birçok zorluğu da beraberinde getirmektedir. Ağ oluşturma, analitik, verimlilik artışı ve yeni iş modelleri günlük olarak karşılaşılan zorluklardır. Dijital dönüşümü başarılı bir şekilde ele almanın kolay ve hızlı kuralları yoktur. Bu nedenle, ileri görüşlü şirketler kendi sistem gereksinimlerini karşılamak için uyarlanmış çözümlere ihtiyaç duyarlar.

Sparkplug, öncelikle farklı endüstriyel ağlarını (EoN) bir MQTT broker ile bağlamak için geliştirilmiştir. Daha sonra verileri SCADA ve tarihe dayalı uygulamalar gibi alıcılara dağıtmaktan sorumludur. Bu mimari, uygulamadan ayrılmış EoN cihazlarına ait verilerin daha verimli bir şekilde taşınmasına ve ağ trafiğinin azaltılmasına olanak tanır. WAGO’nun ikinci nesil PFC200 kontrolörleri, kullanıcıların iletişimi kolaylaştırmasına yardımcı olan Sparkplug protokolünü destekler.

AVANTAJLARI:

  • PFC 200, endüstriyel ağ düğümü olarak lokal ekipmanların kontrolünü ve izlenmesini sağlar. Ayrıca scada ve tarihsel uygulamalar ile de data alışverişine olanak sağlar.
  • IIoT çağındaki uygulamaları ayırmak ve güvenli bir şekilde yayınlamak için Sparkplug standardına kullanabilirsiniz.
  • PFC’ler, mevcut tesislerden MODBUS, EtherNet / IP, CANopen veya EtherCAT üzerinden bilgi toplayabilir.
  • 500’den fazla I/O modülü ile herhangi bir sinyal türüne sahip sistemleri toplayın ve kontrol edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.