WAGO 750 XTR SINIRLARI ZORLUYOR

WAGO I/O sisteminin yeni ürünü 750- XTR zorlu koşullardaki eXTRem durumlar için özel olarak tasarlandı. Yüksek vibrasyon, EMC, aşırı yüksek veya düşük sıcaklık, yürüyen darbeler otomasyon sistemlerini olumsuz olarak etkiler. Öyle ki bu etkiler otomasyon sisteminizi devreden çıkıp arızalanmasına dahi neden olabilir.

Neden 750-XTR?

XTR serisi otomasyon sistemlerinin zorlu ortamlardaki mühendislik uygulamalarındaki karşılaşan sorunları giderecek şekilde tasarlandı. Bu serinin temel özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • -40°C – +70°C sıcaklık aralığında çalışır.
 • 5 kV’a kadar gerilim darbelerine dayanıklıdır.
 • Elektromanyetik girişimlerden etkilenmez.
 • 5g’lik ivmelere kadar dayanabilir.
 • 5000 metre rakıma kadar kullanılabilinir.

WAGO 750-XTR küçük alana gereksinim duyar ve düşük enerji ve bakım maliyeti ile öne çıkar. Bu sistem elverişliliğinin optimizasyonu ile birlikte verimliliği de garanti altına alır.

Hangi Alanlar İçin İdealdir?

 • Gemi sektörü
 • Onshore/offshore endüstrisi
 • Yenilenebilir enerji sistemleri (rüzgar, fotovoltaik ve bio-gaz sistemleri)
 • Trafo istasyonları ve güç dağıtım sistemleri
 • Petrokimya endüstrisi, su ve atık su endüstrisi
 • Özel mekanik mühendislik uygulamaları gibi zahmetli alanlar bulunmaktadır.
115560
Modüllerin küçük boyutu yerden tasarruf sağlar ve ayrı bir iklimlendirme komponentinin olmaması daha düşük enerji ve bakım maliyeti sağlar.

Telekontrol Çözümleri

Klasik otomasyon uygulamalarının WAGO 750 XTR kullanılarak telekontrol çözümleri de uygulanabilir. 750 XTR Serisi telekontrolör IEC 60870-5-101/-103/-104, IEC 61850, IEC 61400-25 telekontrol protokollerini ve MODBUS protokolünü destekler.

Düşürülmüş EMC girişim emisyonu ve çevresel cihazlardan kaynaklanan girişime karşı arttırılmış direnç, üretim tesislerinin sorunsuz işletilmesini ve böylece yüksek seviyede üretkenliği sağlar. Tüm disiplinlerle güvenli haberleşme bu sayede garanti edilmiş olur.

Artırılmış Mekanik Güç

WAGO 750 XTR’ın arttırılmış mekanik gücü bir başka önemli fayda sağlar. Sistemin DIN EN 60068-2-6 standardına (50 m/s² ivme) dayanan, olağan dışı, 5 g’lik vibrasyon direnci ve IEC 60068-2-27 standardına (150 m/s² ivme) dayanan 15 g’lik ve IEC 60068-2-29 standardına dayanan 25 g’ lik  şok direnci sayesinde, yüksek titreşim ve şok üreten güçlü motorlar, kesiciler veya tünel delme makineleri gibi komponentlerin etrafında doğrudan kullanılabilir.

breakthrough1
Tünel delme gibi vibrasyonun yüksek olduğu ortamlarda dahi 750-XTR yüksek mekanik dayanımı sayesinde kullanılabilir.

Türkçe alt yazılı WAGO 750 XTR Videomuzu  izleyebilirsiniz.


Sayın Takipçilerimiz sizin ürünümüz hakkında yorumlarınızı alabilir miyiz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.