WAGO Bulut Çözümleri

1 – Veri Hırsızlığından Korkmak Yok

Bulut çözümleri endüstride giderek popüler hale geliyor. Bulut sistemleri gerçek ve dijital dünyayı birbirine bağlar ve şirketlerin küresel iletişim yapılarının ağlar arası bağlantısını basitleştirir. Bu, proses endüstrisi için özellikle de fabrika kullanılabilirliği ve proses optimizasyonu için yeni fırsatlar yaratmaktadır.

2 – Servis ve Bakım

Teknisyenler, ekipman ve sistemlerin yerleri nerede olursa olsun denetleyebilir. Bu, sürekli izleme ile optimum kullanılabilirliği garanti eder ve boşta kalma sürelerini en aza indirir.

3 – Siber Güvenlik

Güvenlik duvarı, parola koruması ve bireysel kullanıcı hakları gibi klasik güvenlik önlemleri, bölgelerdeki verileri yetkisiz erişime karşı korur. WAGO’nun PFC100 ve PFC200 denetleyicileri, verileri yerleşik TLS 1.2 güvenlik protokolleri ile şifrelemekte ayrıca verileri VPN yoluyla güvenli bir şekilde buluta iletmektedir.

4 – Ölçümleme

Bir şirketin, farklı bölgelerinden gelen verileri bulutta toplanır ve değerlendirilir.  Bölgeden bağımısız olarak, geçmişten bugüne şifrelenmiş tüm verileri erişilebilir.

Enerji verileri, ekipman kullanımı vb. önemli verilerin karşılaştırılmasını sağlar.

5 – Fabrikada

Hassas verileri, uygun şekilde işlemek özel dikkat gerektirir. İşlem basamakları için detaylı ölçümlenmiş ve özel bölümlerde belirtilmiş kritik verilerin, üretim tesislerinde kalması ve yalnızca orada görünmesi gerekmektedir.

6 – Lojistik

Kamyonların ve gemilerin; konumlarını, kapasitelerini, rotalarını ve teslimat tarihlerini takip etmek ve en uygun şekilde düzenlemek için bulut sistemleri kullanılabilir. Ek olarak, nakliye sırasında özel şartlar gerektiren yüklerin izlenmesinde (örneğin; soğuk zincirlerin izlenmesi) sürekli iletişim halinde olmak avantaj sağlamaktadır.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.