WAGO Cloud Connectivity ile Direkt IoT Bağlantısı

Yazılımın yanında, doğru donanımı da sağlıyoruz: PFC kontrolörler ve WAGO dokunmatik paneller ile bulut bağlantısı.

IoT Bağlantısı Örneği
IoT Bağlantısı Örneği

Verilerinizi kaydedin, dijitalleştirin ve birbirine bağlayın…işte tüm bu yapı Endüstri 4.0’ın temel konseptini oluşturmaktadır. WAGO 750 serisi I/O sistemleri; saha seviyesinden aldığı verileri toplu halde işleyerek, analizlerinizde kullanılabilir hale getirir. Ayrıca, WAGO PFC kontrolörler veya 600 serisi dokunmatik paneller ile verilerinizi bulut sistemlerine veya lokal MQTT broker’lara atabilirsiniz. Bu özellikler sizlere, şirketiniz için gerçek bir katma değer oluşturma fırsatı vermektedir. İster kurum içi üretimin etkinliğini arttırmak, ister binalarınızda enerji yönetimini kurgulamak-uygulamak veya taleplere göre son kullanıcı servislerini geliştirmenin yolunu açmak… Gerçekleştirebileceğiniz analizlerin ve iş geliştirme potansiyelinin sınırını sizler belirleyebilirsiniz!

Gelecek için Hazır!

Mevcut sistemleriniz de IoT yapıya hazır hale gelebilir! Bu sisteminizi sürdürülebilir hale getirir. PFC kontrolörler ve bulut sağlayıcıları arasındaki iletişim, MQTT protokolü üzerinden ve TLS 1.2 şifreleme sistemi ile gerçekleşmektedir. Bulut bağlantısına dair tüm ayarlamalar, kontrolörün web tabanlı yönetim ekranı (WBM) üzerinden yapılır. WAGO’nun e!COCKPIT mühendislik yazılımı içerisindeki uygun kütüphaneler ile PLC programında tanımlanan değişkenler, bulut sistemine kolayca transfer edilebilir. Bu hazır yapı, PLC programcılarına komple bir bakım kontrolünü sunmaktadır.

Arabirimler

Çok çeşitli arabirimleri ile WAGO kontrolörleri, IoT gateway için mükemmel bir temel sunar. Çok sayıda saha sinyalini toplayabilir, çok sayıda güncel endüstriyel protokolle iletişim kurabilir, hatta web arayüzü olmayan sensörlerin ve aktüatörlerin dahi, bulut sistemleri ile bağlantılarını sağlayabilir. Standart MQTT protokolü sayesinde, Microsoft Azure, Amazon Web Services, IBM Cloud veya SAP Cloud gibi bulut sağlayıcılarına WAGO kontrolörleri ile bağlanmak mümkündür. Tabii ki, diğer MQTT broker’ları veya WAGO Cloud gibi çözümlere de bağlanılabilir. Bulut bağlantısı, kontrolörlerin v11 yazılım güncellemesini almasından bu yana PFC kontrolörlerin standart bir özelliğidir. Gerekli kütüphaneler V1.4 versiyonundan bu yana e!COCKPIT‘de bulunmaktadır. Son güncelleme olan v12 ile, WAGO’nun 600 serisi dokunmatik panelleri de bulut bağlantısını sağlar ve bu bağlantı ile ilgili tüm kütüphaneler de e!COCKPIT v1.5’de mevcuttur.

Avantajları

  • Saha seviyesinden buluta doğrudan bağlantı
  • Mevcut sistemlerin PFC ve kontrol paneli ile IoT gateway olarak genişletilmesi
  • Bağımsız noktalardan veri toplama ve görselleştirme
  • Standartlaştırılmış MQTT protokolü ile Microsoft Azure, Amazon Web Services, IBM Cloud veya diğer MQTT broker’larına bağlantı
  • TLS şifrelemesi sayesinde yüksek güvenlik

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.