WAGO İLE FABRİKA OTOMASYONU

WAGO; kapsamlı I/O modül seçenekleriyle, farklı potansiyeller ve sinyaller için kullanılabilir. Zamandan ve maliyetten tasarrufun dışında, güvenlik gerektiren uygulamalarda, sensör ve aktüatörlerin direkt bağlantısında da tercih edilebilir.

Teknik Özellikler:

 • Büyük ölçekli fielbus sistemleri ve endüstriyel Ethernet standartları için fieldbus bağımsız PLC’ler ve bus kuplörler ile ölçeklenebilir performans.
 • 1, 2, 4, 8 ve 16 kanallı I/O modüller ile maliyetten ve alandan tasarruf
 • EN ISO 13849 veya SIL3 EN IEC 62061 uyarınca PLe / Cat4’e göre fonksiyonel güvenlik.
 • Durum izleme, konumlandırma gibi özel fonksiyon modülleri
 • Geniş gateway aralığı (CAN, IO-Link, AS-Interface ve çok daha fazlası)
 • Enerji tüketiminin hesaplanması için akım ve enerji ölçüm teknolojisi

IIoT Ready PLC Kontrolörler

Üretim ve proses sistemlerinin dijital dönüşümü, yöneticilerin, operatörlerin, mühendislerin ve bakım personelinin, tesisin tamamının gerçek zamanlı ve geçmiş verilerini görmelerini sağlar. Şirketler, kuruluşlarındaki bilgilerini düzenlemek, dağıtmak ve yönetmek için Cloud ve Fog bilişim sistemlerini uyguluyorlar. Ancak, öncelikle, bu gelişmiş sistemlerin verileri fabrikadan ve uzak alan ekipmanlarından güvenli bir şekilde toplaması gerekir. WAGO’nun PFC serisi kontrolörleri, hızlı ve güvenli veri toplanmasını kolaylaştırmak için gelişmiş özellikler sunar.

Dahili VPN

PFC denetleyici ailesi, kullanıcılara Sanal Özel Ağlar (VPN) aracılığıyla iletişim kurmaları için iki farklı teknoloji sunmaktadır. Kullanıcılar, verilerin güvenliğini sağlamak ve kimlik doğrulamak için IPSEC veya şifreleme açık VPN standartlarından dilediğini seçebilir.

Güvenlik Protokolleri

PFC100 and PFC200 serileri ek güvenlik için birçok güvenli ağ protokolünü desteklemektedir. Cihaza gömülü web server, güvenli HTTPS’yi kullanır. Bunun yanında PFC serisi; güvenli dosya transferi için FTP’yi, güvenli haberleşme için ise SSH’ı kullanmaktadır.

Entegre Güvenlik Duvarı

WAGO PFC100 and PFC200 kontrolörler IIoT Ready cihazlardır. Bu gelişmiş cihazlar, sistemlerinizi yetkisiz erişime karşı korumaya yardımcı olmak için yerleşik bir güvenlik duvarına sahiptir. Denetleyicilerin Web Base Management (WBM) aracı,  güven ağ trafiğini kurmayı ve yönetmeyi kolaylaştırır.

IIoT Kontrolörler

MQTT ile etkinleştirilmiş WAGO PFC100 kontrolörleri, Edge cihazları olarak çalışarak, saha seviyesinden buluta veri aktarabilir ve analiz için kullanılabilecek şekilde aktarır. Bu, tesis kat üretimine, enerji yönetimine veya ürün takibine yönelik verimliliği artırmak adına şirketiniz için gerçek katma değer yaratır. Yeni sistem tasarımlarınız için WAGO’nun performans sınıfı denetleyicilerinden yararlanın ya da dijital dönüşümünüzü ileri taşımak ve maliyet verimliliğinizi arttırmak için mevcut sisteminize entegre edin.

Teknik Özellikler:

 • Konumdan bağımsız olarak dağıtılmış veri toplama ve görselleştirme
 • Standartlaştırılmış bir MQTT protokolü kullanarak Microsoft Azure, Amazon Web Services veya IBM Bluemix’e bağlanma
 • TLS şifreleme sayesinde yüksek güvenlik seviyesi
 • Sahadan bulutla doğrudan bağlantı kurması
 • Mevcut sistemlerin PFC ile bir IIoT ağ geçidi olarak genişletilmesi.

WAGO digitalTAP™

WAGO, MTConnect adaptörü ve aracısını endüstriyel I/O sistemimize yerleştirmiştir. Bu sayede kullanıcılar sensörler, armatürler ve operatör düğmelerini eski makinelerinden, MTConnect Standardına göre verileri standartlaştırılmış bir dijital formata dönüştüren I/O sistemimize bağlayabilirler.

WAGO’nun digitalTAP ™ ürünü, dijital dönüşüm projenize çok çeşitli özellikler ve faydalar sağlayan ekonomik PFC100 kontrol cihazımızı kullanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.