WAGO Modüler Remote I/O Sistem

Endüstriyel fieldbus sistemlerinin başlangıcıyla, geleneksel otomasyon sistemleri yerini merkezi, modern, dağıtılmış I/O sistem mimarisine bırakmıştır. Bu merkezi kontrol ve dağıtılmış I/O sistem mimarisi mühendislik açısından daha karmaşık sistemlerin tasarlanmasını ve uygulanmasını en üst seviyeye çıkarmıştır.

WAGO I/O SYSTEM 750/753 serisi, uygulama alanları açısından evrensel ve kapsamlı ürün portföyüne sahiptir.

500’den fazla farklı, çok yönlü ve esnek modül yapısı ile her türlü otomasyon sistem ve endüstri ihtiyacına cevap verebilmektedir.

WAGO I/O SYSTEM 750/753 serisinin başlıca özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Wago Kuplör ve Kontrolörler FieldBus bağımsızdır ve birçok popüler FieldBus ve Ethernet Standardını desteklemektedir. Bu sayede mevcut ve tasarlanacak  sistem mimarilerine kolayca entegre olabilmektedir. Açık mimari yapısı size gelecek yatırımlarınızı optimize etmenizi sağlar. (Profinet, Profibus , EtherCat, DeviceNet, ModBusTCP, CanOpen vb. )
  • Yerden tasarruf sağlayan İnce gövde yapısına sahiptir. (16 kanal DI modülü 12mm genişliğindedir.)
  • Yaylı bağlantı teknoloji sayesinde ekstrem ortamlarda güvenle çalışabilmektedir. Termal değişimlerden ve titreşimlerden etkilenmez.
  • Modüler DIN-ray montaj tasarımı kolay kuruluma ve sistem genişlemesine izin verir. Pratik mekanik yapısı sayesinde mevcut yapıdan istediğiniz modülü hiçbir alet yardımı olmadan kolayca söküp takabilirsiniz.
  • Güç jumper kontakları, otomatik olarak hem dahili data transferini hem de elektronik güç ihtiyacını sağlamaktadır.
  • Digital, analog ve özel modüller sistem mimarisinde karışık şekilde dizayn elde etmek mümkündür. Ayrıca farklı besleme modülleri sayesinde çeşitli voltaj sinyallerinde de çalışmak mümkündür. (Digital, Analog, 24V, 110V, 220V vb.)
  • Modül işlevselliği entegre ve takılabilir işaretleyici etiketler aracılığıyla tanımlanır. Ayrıca modüle ait teknik veriler I/O modülünün yan tarafında yer almaktadır.
  • Tüm bileşenler çevresel faktörlere karşı en yüksek standartlara sahiptir ve birçok uluslararası kalite ve standartlarını sağlar.  Örneğin titreşimler, elektriksel şoklar, aşırı sıcaklık, sürekli ve şiddetli nem saldırıları, bir geminin motor odasındaki olağan durumlardır.

Buna rağmen, WAGO I/O SYSTEM bu zorlu koşullara karşı güvenilir şekilde uzun süreler boyunca çalışmaktadır.

WAGO-IO-Check software yardımıyla,  mevcut seri haberleşme portu üzerinden bağlanarak, I/O modüllerinin her bir kanalı online test ve konfigüre edilebilinmektedir.

 

Engin GÜRBÜZ
WAGO Türkiye Makine Otomasyon Proje Müdürü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.