WAGO’nun PFC 200 Kontrolörleri ile Açık ve Kolay Otomasyon

WAGO’nun ikinci jenerasyon PFC 200 kontrolörleri çok daha kuvvetli ve daha fazla hafızaya sahip olarak geliyor. Bu kontrolörler klasik PLC gibi programlanabilmesinin yanı sıra, Linux tabanlı yapısı sayesinde üst seviye programlama dillerine de kapısını açıyor. Bu sayede iki farklı iş dünyasından kullanıcıların da tercih sebebi haline geliyor. #openandeasy.

Bu cihazları; WAGO’nun e!COCKPIT yazılımı ile rahatça programlayarak,  ekstra geliştirme maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilirsiniz. e!COCKPIT geliştirme platformu çok sayıda fieldbus ve protokolü desteklemenin yanı sıra, çok sayıda ek özelliğe de sahiptir. PFC 200 içerisinde dahili Linux işletim sistemi ile geldiğinden, kontrolörün temel imajını C/C++ programa kullanılarak değiştirme/dönüştürme imkanına sahipsiniz.

Bu özellikler geliştiricilere çok geniş kapsamda imkanlar sunmakta ve onlara istedikleri an yeni çözümler üretmeye yönelik altyapıyı oluşturmaktadır. Yeni bir system güncellemesi ile PFC200 Docker’a hazır hale gelmekte ve bu geleceğe yönelik kontrolörün potansiyelini genişletmektedir. Docker teknolojisi, basit yazılım yapısını etkilemeden yeni konteynırlarının (yazılım paketleri) yüklenebilmesini sağlar. Ayrıca PFC200 serisi kontrolörler, MQTT protokolünü destekleyen sayısız bulut platformu ile de haberleşebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.