Yeni Fieldbus Kuplörler | Gelişmiş PROFINET IO PROFINET IO ECO

WAGO‘nun yeni 750-375 ve 750-37 [highlight style=”cyan”] PROFINET  [/highlight] IO Fieldbus kuplörleri en son PROFINET Standart V2.3’ü desteklemektedir. Her iki model de entegre 2 Port Switch’e sahip olup, harici bileşenlere ihtiyaç duyulmaksızın hat topolojisi oluşturabilmektedir. İlave olarak, her iki kuplör LLDP protokolünü destekler, ve programlama yapmaksızın cihaz değişimine imkan verir. Standart PROFINET  özelliklerinin yanı sıra, her iki kuplör de,topoloji algılama ve kapsamlı teşhis gibi ilave özellikler sağlar.

Temel Özellikler

[highlight style=”cyan”] PROFI  [/highlight] Enerji ile etkin enerji yönetimi, “Ipar Server” fonksiyonelliği ve Arayüz Çağırma (TCI) yapılabilmektedir. Standart haberleşme [highlight style=”cyan”] PROFIsafe [/highlight]  protokolü ile (safety entegre)  750-375 ve 750-377 her iki kuplör de güvenlik amaçlı uygulamalarda kullanılabilmektedir.

WAGO 750-375 ve 377
WAGO 750-375 ve 377

750-375 gelişmiş PROFINET IO Fieldbus Kuplörünün üzerinde arkasına takılacak olan I/O kartlarını ve kendini besleyecek besleme modülü mevcuttur ve kendi üzerinde maksimum iki I/O kontrolörün ve bir I/O süpervizörünün lokal proses imajlarını oluşturmasına imkan tanır. Kuplörlerde Web server entegre olup ve kendisine bağlı I/O modüllerini fonksiyonel birimlere bölebilen cihaz paylaşımını destekler.  Ayrıca, aynı düğümde standart fonksiyonlarla güvenlik fonksiyonlarının birbirinden ayrımını da kolaylıkla yapabilir. 750-377 gelişmiş PROFINET IO ECO Fieldbus Kuplörü üzerinde bir besleme kartı yoktur fakat hem I/O kontrolör hem de I/O süpervizörü için kendi üzerinde  lokal proses imajı oluşturmasına imkan sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.