Krohne Akademi 2017 Başlıyor | Şimdi Başvurun

Krohne Akademi 2017 bu sene de otomasyon, kontrol, proses ve ölçüm profesyonellerini bir araya getiriyor. Her yıl güncelenen ve yenilenen pratik uygulamalardan; teorik bilgi ve prosedürlere mevcut trendler KROHNE Academy’de sergileniyor olacak. Türkiye’de bu yıl 6.sı gerçekleştirilecek organizasyon, konularında dünyada lider olan WAGO, KROHNE, SAMSON, ve PILZ firmalarının katılımlarıyla gerçekleşecektir.

KROHNE_Academy

Eğitim Yerleri ve Tarihleri

  • 11 Nisan Çorlu  | Silverside Otel
  • 13 Nisan Pendik İstanbul | Greenpark Otel
  • 25 Nisan Ankara | Greenpark Otel
  • 27 Nisan Adana | Sheraton Otel

Şimdi aşağıdaki formu doldurarak başvurabilirsiniz. Sadece kurumsal firma mailleri ve edu uzantılı mail adresleri kabul edilecektir. [Ücretsizdir]

[wpdevart_forms id=2]

WAGO Eğitim Konuları

ENDÜSTRİDE ISO50001 UYUMLU ENERJİ YÖNETİMİ ve VERİMLİLİK UYGULAMALARI

Enerji verimliliği ve yönetimi kavramları üzerinde durulacak, Türkiye ve Dünya’da verimlilik ve yönetim projelerindeki otomasyon trendlerine değinilecektir. Farklı enerji formlarının, sayaç sistemlerinin ve orta gerilim hücrelerinin tek bir sisteme entegrasyonu, enerji tasarrufu ve enerji yönetim sistemleri arasındaki ilişki dikkate alınarak açıklanacaktır.

İzleme, otomasyon ve ISO 50001 enerji yönetim standardına uygun raporlama sistemlerinin seçim ve uygulama kriterleri anlatılacaktır.

ENDÜSTRİYEL TESİSLERDE AYDINLATMA VE MEKANİK OTOMASYON ÇÖZÜMLERİ

HVAC, AYDINLATMA, ENERJİ YÖNETİMİ’ni tek sistem altında toplayarak %30’un üzerinde tasarruf elde edilebilir.  Bu dersin amacı, Farklı haberleşme protokollerinin (LON,BACNET, KNX,DALI, Modbus)   tek bir sistem altında pahalı OPC Server ve gateway çözümleri olmaksızın birbirleriyle entegrasyonun nasıl sağlandığını, bu entegrasyonun bir endüstriyel tesise kazandırdığı kablolama, işçilik, lojistik ve işletme maliyet avantajları ile enerji verimliliği etkin bir tesisin nasıl elde edileceğini göstermektir.

OTOMASYON SİSTEMLERİNDE DC GÜÇ DAĞITIMINDA GÜVENLİK ve SÜREKLİLİK SAĞLAYAN ÇÖZÜMLER

Sigorta attırmalı güç kaynağı nedir? Elektronik devre kesici nedir, normal sigortalara göre avantajları nelerdir. SCADA  üzerinden ya da cep telefonundan uzaktan izleme ve kontrol nasıl yapılır. DC UPS ler ile PLC lerde kesintilere son vermek ve akü ömrünü uzatmak için yöntemler. DC dağıtımında doğru pano dizaynı ile üretimde süreklilik sağlamak.

ENDÜSTRİ 4.0 a DOĞRU AKILLI IO-LINK SENSÖRLER ile SENSÖR UYGULAMALARINDA YENİ YAKLAŞIMLAR

IO-Link teknolojisi ile sensörleri akıllı, karar verebilen, değişen üretim koşullarına adapte olabilen, uzaktan servisle değiştirilebilen cihazlar haline getirebilmenin yolları ve IO- Link  in makina ve fabrika otomasyonuna ile Endüstri 4.0’ a katkıları anlatılacaktır.

SİBER GÜVENLİK ve ENDÜSTRİ 4.0 DA BULUT UYGULAMALARI

Endüstri 4.0’ın en önemli artılarından biri üretim verilerine istenildiği yerden istenildiği zamanda ulaşmayı bizlere sağlamasıdır. Ancak bu verilerin hem bulut sistemlerde depolanması da hem verilerin güvenliğinin sağlanması tesisler için risk ve fırsatları aynı anda içermektedir. Siber güvenliğin bu anlamda nasıl kullanılacağı ve bulut uygulamalar bu derste anlatılacaktır.

 

1 Yorum

  1. mustafa

    Yukaridaki kisinlari doldurup gerekli bilgileri yazdik. Herhangi bir geri donus alamadik? Ne yapmamiz gerekli?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.